Monday, 24 Sep 2018

پیکربندی Xamarin.Android در ویندوز

windows

در این آموزش شما یاد خواهید گرفت که چطور xamarin.android را در ویندوز پیاده سازی کنید و در پایان این آموزش شما Xamarin.Android را در ویژوال استودیو راه اندازی و پیکربندی خواهید کرد و آماده اید برای ساخت اولین اپلیکیشن اندرویدی خود.

بررسی کلی آموزش

از آنجایی که Xamarin در حال حاضر رایگان بوده می توانید به وسیله Setup ویژوال استودیو برای دانلود و نصب ابزار Xamarin.Android استفاده کنید.

مواردی که شما در این آموزش یاد میگیرید به شرح زیر است :

  • نحوه ی پیکربندی و سفارشی سازی کیت توسعه جاوا ، Android SDK و Android NDK
  • نحوه راه اندازی Android SDK Manager برای دانلود و نصب سایر قطعات Android SDK.
  • چگونگی آماده سازی یک دستگاه فیزیکی Android یا یک شبیه ساز برای اشکالزدایی و آزمایش اپلیکیشن ها.
  • چگونه می توان اولین پروژه اپلیکیشن Xamarin.Android خود را ایجاد کرد.

در پایان این آموزش شما در ویژوال استودیو با Xamarin.Android کار خواهید کرد و آماده اید برای ساخت اولین اپلیکیشن اندرویدی مبتنی بر Xamarin خود!

 

نصب

برای اطلاع دقیق در مورد نحوه ی نصب Xamarin برای استفاده در ویژوال استودیو راهنمای نصب Xamarin در ویندوز را ببینید.

 

پیکربندی

Xamarin.Android از Java Development Kit (JDK) و آندروید SDK برای ساخت برنامه ها استفاده می کند. در هنگام نصب، نصب کننده ویژوال استودیو این ابزار را در مکان های پیش فرض آن قرار می دهد و محیط توسعه را با پیکربندی مسیر مناسب تنظیم می کند.

Xamarin.Android از JDK و Android SDk برای ساخت و اپلیکیشن ها استفاده می کند که جایگاه این ابزار ها هنگام نصب ویژوال استودیو به صورت خودکار تعیین می شود اما در صورتی که این ابزارها را در مکان دیگری ذخیره دارید می توانید از این طریق موقعیت جدید ابزارها را در ویژوال استودیو مشخص کنید و در قسمت نوار ابزار ویژال استودیو مسیر زیر را دنبال کنید :

Tools > Options > Xamarin > Android Settings

برای تغییر مکان ابزارها بر روی گزینه Change کلیک کنید.

 اگر در حال توسعه اپلیکیشن با API 24 هستید باید از JDK 8 استفاده کنید،این نسخه ورژن های بالاتر را نیز ساپورت خواهد کرد اما اگر در حال توسعه اپلیکیشن با API پایین تر هستید از JDK 7 استفاده کنید.
توجه : Xamarin.Android از JDK 9 پشتیبانی نمی کند.
Android SDK Manager
اندروید با استفاده از چندین سطح Android API برای تعیین سازگاری برنامه خود در نسخه های مختلف اندروید استفاده می کند ، بسته به اینکه چه سطح از Android API را میخواهید هدف قرار دهید ممکن است لازم باشد که اجزای اضافی Android SDK را دانلود و نصب کنید ، برای این کار باید از Android SDK Manager کمک بگیرید که برای اجرای این اپلیکیشن باید از نوار ابزار ویژوال استودیو مسیر زیر را دنبال کنید :
Tools > Android > Android SDK Manager

چگونه Android SDK Manager را اجرا کنیم

به طور پیش فرض، ویژوال استودیو Google Android SDK Manager را نصب می کند :

google-sdk-manager

شما می توانید از Google Android SDK Manager برای نصب نسخه های بسته اندروید SDK Tools تا نسخه 25.2.3 استفاده کنید. با این حال، اگر شما نیاز به استفاده نسخه بعدی از بسته فوق را دارید باید از Xamarin Android SDK Manager در ویژوال استودیو کمک بگیرید. این کار را باید انجام دهید چون نسخه 25.2.3 در Google’s standalone SDK Manager منسوخ شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه استفاده از Xamarin Android SDK Manager، به بخش Android SDK مراجعه کنید.

شبیه ساز اندروید

اگر شما یک دستگاه فیزیکی اندروید برای آزمایش اپلیکیشن های اندروید خود ندارید، می توانید از شبیه ساز آندروید برای تست برنامه خود استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شبیه ساز Google Android، به بخش Android SDK Emulator مراجعه کنید.

سه تکنولوژی شبیه ساز اصلی عبارتند از :

  • Hyper-V (استفاده شده توسط ویژوال استودیو برای شبیه سازی آندروید و ویندوز تلفن)
  • Virtual Box (توسط Genymotion استفاده می شود)
  • Intel HAXM (استفاده شده توسط شبیه ساز Google Android SDK)

از آنجا که یک پردازنده کامپیوتری برای توسعه اپلیکیشن می تواند تنها یک تکنولوژی مجازی سازی را در یک زمان پشتیبانی کند ، بهتر است فقط یک مورد از شبیه سازهای فوق را در یک کامپیوتر استفاده کنید.

 

دستگاه فیزیکی اندرویدی

اگر یک دستگاه فیزیکی اندروید برای آزمایش و تست اپلیکیشن های اندرویدی خود دارید،مقاله نحوه ی تنظیم دستگاه اندرویدی برای اشکالزدایی را مطالعه و سپس دستگاه را به کامپیوتر خود وصل کنید تا برنامه های Xamarin.Android را اجرا و اشکال زد کنید.

 

نحوه ی ایجاد پروژه

اکنون که Xamarin.Android را نصب کرده اید، می توانید در ویژوال استودیو یک پروژه جدید ایجاد کنید. برای این کار از نوار ابزار ویژوال استودیو مسیر زیر را دنبال کنید :

File > New > Project

new-project

در پنجره New Project ، اندروید را از قسمت Templates انتخاب و بر روی Blank App Android در سمت راست پنل کلیک کنید و در نهایت می توانید نام پروژه را تعیین کنید که ما در تصویر زیر نام MyApp را برای پروژه ی خودمان انتخاب کردیم. پس از انجام مراحل فوق بر روی گزینه OK کلیک کنید.

first-app

خودشه! در حال حاضر شما آماده استفاده از Xamarin.Android برای ایجاد اپلیکیشن های اندرویدی هستید!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *